پروژه ها

ارتقاء اکوتوریسم روستای شیب دراز

هنر برای حفاظت

شناسنامه عشایر استان تهران

تجهیز اکوتوریستی شیب دراز

ساماندهی نوروزی شیب دراز

پروژه های مشترک

پروژه ها

 موسسه آوای طبیعت پایدار دارای یک شعبه مرکزی است و صرفاً در زمینه آموزش راهنمایان طبیعت گردی (اکوتوریسم) دارای  شعبه دیگری در شهرک اکباتان می باشد. 
موضوع فعالیت این موسسه ارائه کلیه خدمات مشاوره ای ، برنامه ریزی ، نظارت و اجرای فعالیتهای تخصصی و پروژه های مختلف در مورد موضوعات زیست محیطی ، منابع طبیعی ، جغرافیایی و علوم وابسته مانند گردشگری ، اکوتوریسم طراحی محیط ، کارآفرینی ، جوامع محلی ، صنایع دستی و.....و نیز مشاوره طراحی و اجرای دوره های آموزشی در زمینه محیط زیست ، توریسم و اکوتوریسم ، میراث فرهنگی و ..... می باشد.

این موسسه دارای 2 بخش عمده است:

1- فعالیتهای تخصصی ، پروژه ها ، تحقیقات و پژوهش 
2- آموزش

بخش فعالیتهای تخصصی ، پروژه ها ، تحقیقات :

این موسسه با در اختیار داشتن تیم تحقیقاتی در زمینه های محیط زیست، فرهنگ، میراث فرهنگی، توریسم، اکوتوریسم، طراحی محیط، صنایع دستی و کارآفرینی و...... به همراه اساتیدی که در دوره های آموزشی این موسسه به تدریس مشغولند و اکثراً چهره های به نام در رشته تخصصی خود در سطح ملی و بین المللی هستند و نیز با تکیه بر پتانسیل اجرایی نیروهای جوان و فراگیران آموزشی که به عنوان بازوهای اجرایی موسسه عمل می نمایند و با توجه به ترکیب دو نیروی مدیریتی و اجرایی آمادگی انجام پروژه های مختلف علمی، مطالعاتی ، تحقیقاتی ، اجرایی و نظارتی در زمینه های یاد شده را داراست.

بعضی از فعالیتهای تخصصی به شرح زیر می باشد:

- انجام پروژه های مطالعاتی و تحقیقاتی 
- انجام پروژه های اجرایی
- انجام پروژه های طراحی و برنامه ریزی
- برگزاری برنامه های اجرایی گردشگری و اکوتوریسم برای آموزش و فرهنگ سازی
- انجام فعالیتهای تخصصی فرهنگسازی در زمینه های محیط زیست و اکوتوریسم
- برگزاری سمینارهای تخصصی
- تدوین و چاپ کتاب ، بروشور و سایر تولیدات فرهنگی
- برگزاری نمایشگاههای تخصصی 
- و .......

بخش آموزش:

این موسسه مجری دوره های آموزشی راهنمایان طبیعت گردی ( اکوتوریسم )، راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی ، راهنمایان محلی و نیز کارگاهها و دوره های آموزشی مختلف در تهران و شهرستانها می باشد و دارای مجوز رسمی از دفتر برنامه ریزی آموزشی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری است.
دوره های آموزشی این موسسه برای گروههای مختلف صنفی و سنی و با اهداف مختلف نیز طراحی و اجرا می گردد از جمله دوره های آموزشی برای اقشار مختلف مردم ( فرهنگ سازی عمومی ) ، کارگاههای آموزشی توریسم روستایی و عشایری و نیز دوره های آموزشی محیط زیست و اکوتوریسم و .... برای کودکان و نوجوانان و ..... و دوره های آموزشی ویژه جوامع محلی و ..... در این موسسه جمعی از اساتید به نام و شناخته شده در رشته های تخصصی مختلف که بسیاری از آنها اساتید مجرب دانشگاهی می باشند به تدریس در دوره های آموزشی می پردازند.

اعضاء اصلی و سهامداران موسسه آوای طبیعت پایدار عبارتند از :

نیما آذری : مدیر عامل - کارشناس ارشد معماری و طراحی منظر- مدرس اکوتوریسم

افسانه احسانی : رئیس هیئت مدیره و مدیر آموزش - کارشناس زیست شناسی و کارشناس ارشد جغرافیا و توریسم - مدرس اکوتوریسم

اعضای موسسه از سال 1380 در حوزه های اکوتوریسم و محیط زیست فعالیت تخصصی و حرفه ای داشته اند و از سال 1384 موسسه آوای طبیعت پایدار را تاسیس نموده اند.
موسسه آوای طبیعت پایدار دارای یک شعبه مرکزی است و صرفاً در زمینه آموزش راهنمایان طبیعت گردی (اکوتوریسم) دارای شعبه دیگری در شهرک اکباتان می باشد.