اخبار

آرشیو خبر ها

حضور موسسه آوای طبیعت پایدار در نمایشگاه صدای عشایر

زمان:14الی 19 بهمن
مکان:محل نمایشگاه های بین المللی تهران
با هدف آشنايي مردم با فرهنگ و آيين‏ هاي اقوام مختلف ايراني، 14 تا 19 بهمن سال‏جاري، جشنواره ملي «صداي عشاير» نمايشگاه بين‏ المللي تهران ميزبان تمام عشاير کشور مي‏ شود.
به گزارش ميراث آريا(CHTN)، «منوچهر جهانيان»، معاون گردشگري کشور، در نشست خبري نخستين جشنواره ملي صداي عشاير به تشريح بخش‏هاي مختلف اين رويداد ملي گردشگري پرداخت و گفت: نخستين جشنواره ملي صداي عشاير ساعت 15 روز 14 بهمن با حضور رئيس جمهور در محل نمايشگاه‏هاي بين‏ المللي تهران افتتاح مي ‏شود.وي با اشاره به نامگذاري روزهاي مختلف اين جشنواره افزود: هر روز از اين جشنواره با يک عنوان نامگذاري شده است که به ترتيب عبارتند از عشاير و انقلاب اسلامي، عشاير و جلوه‏هاي زندگي، عشاير و توليد ملي، عشاير و کوچ‏نشيني و عشاير و مهمان‏نوازي است.اين مقام مسوول همچنين از نمايش نمادين کوچ عشاير در 13 بهمن خبر داد و گفت: 13 بهمن ماه کوچ عشاير نيز با تمام ابعاد و ملزومات مرتبط از جمله احشام به طور نمادين از ميدان ونک تا ضلع شمالي نمايشگاه بين‏ المللي تهران از ساعت 13 تا 17 برپا مي‏شود.
وي بخشي ديگر از اين جشنواره را ثبت کوچ عشاير خواند و گفت: با توجه به اينکه هفته گذشته در هفتمين نشست شوراي ثبت، پرونده کوچ عشاير تکميل و آماده شد، در افتتاحيه اين جشنواره لوح ثبت ملي و تمبر اختصاصي کوچ عشاير نيز رونمايي مي‏شود.
جهانيان با اشاره به ثبت جشنواره ملي عشاير در تقويم سازمان جهاني جهانگردي تاکيد کرد: دبيرکل سازمان جهاني جهانگردي در رابطه با برگزاري اين جشنواره ايران پيامي صادر کرده‏ است که در مراسم افتتاحيه آن قرائت خواهد شد.
معاون گردشگري کشور هدف از برگزاري اين نمايشگاه را معرفي جلوه‏ هاي زندگي، غذا، پوشاک، موسيقي مقامي، آيين عروسي و عزاداري عشاير عنوان کرد و گفت: جشنواره ملي عشاير در 40 هزار متر فضاي نمايشگاهي مسقف و روباز با نمايش جلوه های مختلف زندگي و هنرهاي دستي عشاير برپا خواهد شد. خاطر نشان مي ‏شود، اين نشست خبري با حضور معاونين ميراث فرهنگي و صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ، رئيس سازمان امور عشايري و معاون نمايشگاهي وزارت بازرگاني، صنعت و تجارت صبح امروز برگزار شد.

تصاویر
  • تاریخ آخرین ویرایش 1391/11/11