اخبار

آرشیو خبر ها

نشست انجمن زنان کارآفرین به مناسبت روز جهانی محیط زیست و روز جهانی صنایع دستی

کمیته ارتباطات "انجمن ملی زنان کارآفرین" با همکاری "انجمن زنان مدیر کارآفرین" و "انجمن هنر و طبیعت هوم "در 21 خرداد 96 به مناسبت روز جهانی محیط زیست و روز جهانی صنایع دستی، نشستی در غار موزه وزیری لواسان برگزار کرد.

با توجه به اینکه در نشست سالانه انجمن زنان کارآفرین موضوع اکوسیستم کارآفرینی و لزوم توجه به رشته های میان رشته‌ای همچنین فعالیت‌هایی که منجر به تشکیل اکوسیستم سالم کارآفرینی می‌شود  مطرح شد، انجمن زنان کارآفرین تصمیم گرفت که نشست‌های تخصصی در رابطه با رشته‌های مرتبط و ارتباط آنها برگزار کند.

این نشست سعی داشت تا به بررسی نقش زنان کارآفرین در فرهنگ‌سازی برای حفاظت از محیط زیست و ترویج صنایع دستی بپردازد و به ‌مناسبت دهم ژوئن، روز جهانی عروسک‌ها، حمایت خود را از بانوان روستایی احیاکننده عروسک‌های بومی و داوطلبان و حامیان این مسیر اعلام کند.

در این نشست سخنرانانی از حوزه های مرتبط برای بیان دغدغه های صنایع دستی و هنرهای محیطی و البته محیط زیست حضور داشتند.

در کنار نمایندگانی از انجمن ملی زنان کارآفرین خانم افسانه احسانی رئیس هیئت مدیره موسسه آوای طبیعت پایدار و عضو انجمن زنان مدیر کارآفرین صحبت هایی در خصوص ارتباط بین صنایع دستی، هنرهای بومی و محیط زیست داشتند با توجه به اینکه دهم ژوئن روز جهانی صنایع دستی با روز جهانی عروسک ها همزمان شده بود توضیحاتی در مورد رابطه ساخت و باز آفرینی عروسک های بومی و حفاظت از محیط زیست نکاتی مطرح کردند.

ارتقای خود باوری و اعتماد به نفس سازندگان عروسک های بومی، علاقه مندی به کار گروهی و یادگیری جمعی، تلاش برای ارتقای دانش و حفظ محیط زیست، کاشت گیاهان بومی و ایجاد انگیزه برای ادامه تحصیل در حوزه های مرتبط و البته ایجاد درآمد با فروش عروسک های بومی و تلاش برای ارتقای معیشت جامعه محلی برخی از دستاورد های طرح‌های هنرهای بومی  برای منابع طبیعی بود که خانم احسانی به آنها اشاره کردند.

تصاویر
  • تاریخ آخرین ویرایش 1396/03/24