اخبار

آرشیو خبر ها

جلسه بررسی پتانسیلها،چالشها و فرصتهای گردشگری ایلام

دوم اردیبهشت نود و شش

جلسه بررسی پتانسیلها،چالشها و فرصتهای گردشگری ایلام

 با حضور استاندار آقای مروارید و مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آقای شنبه زاده-- در محل استانداری ایلام  و با حضور خبرنگاران گردشگری کشوردر این جلسه نمایندگان موسسه آوای طبیعت پایدار،نیما آذری و افسانه احسانی در مورد نقش فرایند  مدیدیت مقاصد و لزوم توجه به ارتقاء ظرفیت جوامع محلی و پرهیز از فعالیتهای شتابزده بدون آمادگی محیط صحبت کردند .

بهره گیری از نیروی های انسانی در استان ایلام به ویژه با تکیه بر فعالیت های آموزشی و آماده سازی همه جانبه و دامنه دار از دیگر نکات تاکید شده در این جلسه بود.  رسیدن به فرایند و سیستم بهره برداری پایدار و حفظ محیط زیست و فرهنگ و لزوم بکر ماندن و حفظ طبیعت زیبای ایلام با عدم اختصاص دادن دسترسیهای آسفالت تا جنب جاذبه ها نیز مورد تاکید قرار گرفت.

نکته دیگر توجه به انسجام سازمانی و هماهنگی میان ارگان هایی ایست که به نحوی به گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی مرتبط هستند.

ارگان هایی که برای رفع مشکلات اقتصادی مناطق روستایی گامهایی برای اشتغال زایی در حوزه گردشگری و صنایع دستی برمی دارندامید است، مسئولین استان  تنها به دنبال برگزاری تور بیشتر و معرفی استان و در نتیجه تخریب نباشند و این بار گام به گام و با آماده سازی زیرساختارها و به ویژه آگاهی و آموزش به دنبال اشاعه گردشگری پایدار در استان زیبای ایلام باشند .عکس از کیارش نوزاد

تصاویر
  • تاریخ آخرین ویرایش 1396/02/06