اخبار

آرشیو خبر ها

حضور آوای طبیعت پایدار در رقابت های چوگان بانوان

میدان چوگان قصر فیروزه میزبان رقابت های چهار جانبه چوگان بانوان بود . و نخستین دوره رقابت های چوگان بانوان تحت عنوان جام شیرین ، طی دو هفته با حضور چوگان بازان تیم ملی چوگان بانوان کشور برگزار شد و در پایان این دوره از رقابتها ، روز پنج شنبه تیم بانوان باشگاه کانون چوگان البرز در دیدار فینال با بر تری بر حریف خود تيم خرگوش دره قهرمان جام شیرین شد .

در این مراسم گروه سرود سفیران صلح و دوستی متشکل از کودکان ۴ تا ۱۲ ساله در حمایت از بیماران مادر زادی قلبی که تحت حمایت بنیاد نیک ورزی شریان فعالیت دارند با اجرای شاهنمامه خوانی و اشعار چوگان و روایت شاهنامه و اجرای داستان سرایی پرداختند که مورد تشویق همگان قر ار گرفتند .
خاطر نشان می سازد : این گروه به صورت بین المللی جهت اشاعه فرهنگ کهن ایران زمین برنامه هایی را در کشور های مختلف جهان از جمله کشور تاجیکستان در بزرگداشت حکیم دانای طوس بر گزار کرده اند؛ و در این مراسم با لباس های اصیل ایرانی اجرای داستان سیاوش و چوگان بازی ایرانیان با تورانیان را به نمایش درآوردند .
جرای شاهنامه خوانی خانم فهیمه باروتچی دومین خانم شاهنامه خوان ایرانی در وصف داستان کهن خسرو وشیرن بود که فرهنگ چوگان ایرانی به نمایش درآمد .

تصاویر
  • تاریخ آخرین ویرایش 1394/3/2