اخبار

آرشیو خبر ها

آوای طبیعت پایدار در دانشگاه شریف

در ویژه برنامه‌ای که در این پویش و با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسئولین دانشگاه، فعالان فرهنگی و دانشجویان برگزار گردید از طرح پیشنهادی به شورای عالی انقلاب فرهنگی رونمایی شد. در این طرح و طی نامه‌ای از دکتر حسن روحانی به عنوان رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی خواسته شده است تا در جهت حفظ ارزش‌های بومی، روزی به عنوان "روز لباس محلی" در تقویم رسمی کشور ثبت گردد.
قرار است این طرح که توسط نمایندگان مجلس، مسئولین و فعالان فرهنگی به امضا رسید به طور رسمی به شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد گردد.

هامون طهماسبی، دبیر برگزاری پویش لباس محلی دانشگاه شریف، در این همایش گفت: دغدغه‌های طراحان برنامه، پیرامون تمرکز گرایی و از بین رفتن داشته‌های ارزشمند بومی، باعث شد که به فکر پویشی بیافتیم که در طی برگزاری آن، یاد بگیریم که چگونه تنوع فرهنگی را سرمایه‌ ای ارزشمند بدانیم و بتوانیم اقوام مختلف را با فرهنگ و سبک زندگی گوناگون‌شان بپذیریم و به آنها احترام بگذاریم.

وی افزود: برگرداندن عزت و ارزشمندی به لباس محلی به عنوان نمادی از داشته‌های بومی، به ویژه در میان نگاه اقشار تحصیلکرده، علاوه بر ایجاد کردن ظرفیت‌هایی برای مقابله با مدگرایی و ابتذال سبک پوشش، کمک مهمی به توجه بیش از پیش جامعه به ارزش‌های بومی خود خواهد کرد.

گفتنی ست؛ اجرای موسیقی سنتی با لباس محلی و پخش تیزر از شهرهای مختلف از دیگر برنامه‌های این همایش بود.

خاطرنشان می‌شود همایش پویش لباس‌های محلی با کمک جمعی از دانشجویان، فارغ التحصیلان و تشکل‌های دانشگاهی، از روز 25 آغاز و تا 31 اردیبهشت‌ماه در دانشگاه صنعتی شریف ادامه خواهد داشت و طی آن برخی دانشجویان و اساتید با پوشش لباس محلی در سطح دانشگاه و کلاس‌های درس حاضر شدند.

تصاویر
  • تاریخ آخرین ویرایش 1394/3/2