اخبار

آرشیو خبر ها

از موسسه آوای طبیعت پایدار برای فعالیت‌های کارآفرینی در حوزۀ گردشگری بانوان تقدیر شد

یازدهمین همایش انجمن زنان کار آفرین با موضوع کسب و کار آفرینی زنان در حوزه گردشگری 15 و 16 بهمن 93 در ارگ جدید بم توسط انجمن زنان مدیر کار آفرین برگزار شد.
انجمن زنان مدیر کارآفرین از سال ۸۳ با هدف توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی زنان، کمک به اصلاح و بهبود سیاست‌های حمایتی از زنان کارآفرین، نهادینه ساختن فعالیت‌های آموزشی، پرورشی و مشاوره‌ای در این حوزه، ساماندهی فعالیت‌های مرتبط با کارآفرینی زنان، ایجاد شبکه‌های اطلاعاتی و ارتباطی میان زنان کارآفرین در سطوح محلی و ملی و منطقه و جهانی و... تشکیل شده است
با توجه به اهمیت موضوع گردشگری از کلیه زنان کارآفرین و دارای کسب و کار در عرصه کارآفرینی از جمله محققین و اساتید دعوت شده بود تا با مشارکت خود در این همایش در جهت ارائه الگوهای مناسب کارآفرینی و افزایش توانمندی زنان کارآفرین اقدام کنند.
فخرالسادات محتشمی‌پور در ارتباط با دلایل انتخاب شهرستان بم برای برگزاری این همایش گفت: خاطره زلزله بم و تبعات آن همچنان دامن‌گیر مردم این منطقه است و با برگزاری این همایش در بم قصد داریم که نشان دهیم با وجود این ضایعه زنان کارآفرین بسیاری در این منطق به جامعه خدمت می‌کنند. همچنین یکی از سه دانشگاه گردشگری در ایران نیز در بم قرار گرفته است.
محتشمی‌پور همچنین به اهداف و دستاوردهای مورد انتظار این همایش اشاره کرد و گفت: توجه به زنان در حوزه گردشگری و پرداختن به مسائل این حوزه به صورت عام و همچنین تسهیل دستیابی به کسب و کار و کارآفرینی به ویژه در مورد دختران تازه فارغ التحصیل از جمله اهداف این همایش است.
وی توضیح داد: همچنین می‌توان عنوان کرد که دستاوردهای این همایش از هم‌اکنون آغاز شده است زیرا در جلساتی که برای انجام این همایش میان انجمن زنان کارآفرین و سازمان میراث فرهنگی صورت گرفته قرار شده است که زنان فعال در حوزه گردشگری توسط این سازمان شناسایی شوند.
محتشمی‌پور با بیان اینکه این همایش دو بخش علمی و اجرایی دارد اظهار کرد: امیدواریم علاوه بر نهادهای دولتی بتوانیم مجلس را هم در زمینه کارآفرینی و کسب و کار زنان در حوزه گردشگری به مشارکت دعوت کنیم..
وی افزود: همچنین این انجمن این ظرفیت را دارد که در همکاری با وزارتخانه‌ها چه در بحث‌های مشورتی و چه در بحث‌های اجرایی قبول مسئولیت کند.
اعضای کمیتۀ علمی همایش متشکل از اساتید دانشکدۀ کارآفرینی دانشگاه تهران، دانشگاه گردشگری بم، دانشکدۀ علوم اجتماعی دانشگاه تهران، مشاور امور زنان در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون سرمایه گذاری سازمان، ریاست پژوهشکده میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و معاونت گردشگری استان تهران بودند. خانم افسانه احسانی به عنوان نمایندۀ بخش خصوصی از طرف موسسه آوای طبیعت پایدار نیز عضو کمیتۀ علمی این همایش بودند.
ایشان با پخش فیلم و ارائه توضیحاتی در مورد پروژه های آوای طبیعت پایدار در زمینه بانوان و گردشگری تجارب کارآفرینی این موسسه را در حوزه کارآفرینی، گردشگری و بانوان به مخاطبان همایش منتقل نمودند. توجه به همه جنبه های پایداری(طبیعت، فرهنگ، محیط زیست و اقتصاد) در فعالیت های کارآفرینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که با ارائه نمونه های عینی به این موضوع مهم پرداخته شد.حرکت خلاقانه تیم آوای طبیعت پایداردر تولید نمونه عروسک های بومی هر منطقه در هر پروژه به عنوان سفیر فرهنگی هر روستا مورد استقبال شرکت کنندگان دراین همایش قرار گرفت.
به همت مسولین و کارشناسان پروژه بین المللی ترسیب کربن عروسک های خراسان جنوبی که روش ساخت آنها به عنوان میراث ناملموس ثبت ملی شده است به عنوان هدیه به شرکت کنندگان اهدا شد.

تصاویر
  • تاریخ آخرین ویرایش 1393/11/21