اخبار

آرشیو خبر ها

افتتاحیۀ اقامتگاه محلی روستای الولک قزوین

اهالی روستای الولک با تکیه بر تلاش و پشتکارمسئول شورای روستا-خانم سحرکاظمی و خانم فاطمه قهرمانی فر- اولین اقامتگاه بومی استان قزوین را راه اندازی کردند.این اقامتگاه در 15 کیلومتری شمال قزوین راه اندازی شده است.
هدف این اقامتگاه معرفی فرهنگ غنی مردم این منطقه به علاقمندان به طبیعت و فرهنگ ایران زمین است. اقامت در این خانه ساده و صمیمی علاوه براینکه تجربه ساخت عروسک بومی در کنار عروسک سازان این روستا را مهیا می سازد ،فرصتی برای گفتگو با اهالی مهربان این روستا،طبخ غذای محلی (شش انداز)، مشارکت درپخت نان محلی، خواندن ابیات تعزیه و آشنایی با فرهنگ تعزیه خوانی را نیز فراهم می کند.
پیشینه طرح:درانتهای سال 1392 با حمایت گروه ویو-انجمن همکاری های بانوان شمال آفریقا و خاورمیانه- تیم داوطلب موسسه آوای طبیعت پایدار با تکیه بر توان اهالی روستای الولک به ویژه بانوان این روستا زمینه احیای عروسک های محلی روستا را فراهم ساختند .از آنجایی که عروسک های بومی هر منطقه می توانند به عنوان سفیران فرهنگی هر روستا معرف فرهنگ، آداب و روسوم و ارزشهای بومی هر منطقه محسوب شوند الولک در تلاش است تا این محصولات ارزشمند را به عنوان سوغاتی بومی به گردشگران عرضه کند. الولک یعنی عقابی که پر می ریزد.

خانم سحر کاظمی : 09109595610

تصاویر
  • تاریخ آخرین ویرایش 1393/11/21