اخبار

آرشیو خبر ها

دعوت نامه بیست و چهارمین نمایشگاه صنایع دستی


با سلام

احتراما ازشما دعوت می شود تا از غرفه عرضه محصولات بانوان طرح" ایجاد کسب و کارپایداراز طریق صنایع دستی برای حفاظت ازمنابع طبیعی" در بیست‌وچهارمین نمایشگاه داخلی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی همزمان با 20 خرداد، 10 ژوئن، روز جهانی صنایع دستی بازدید نمایید.
این نمایشگاه تا روز یکشنبه 25 ماه دایر خواهد بود و علاقه مندان می توانند از ساعت 15 تا 20 از آثار هنرمندان بازدید کنند

پروژه ایجاد کسب وکارپایداراز طریق صنایع دستی برای حفاظت از منابع طبیعی"هنربرای حفاظت از طبیعت و فرهنگ
"این پروژه که توسط تیم موسسه آوای طبیعت پایدار وبا حمایت سازمان ملل متحد و سازمان جنگلها و مراتع درحال اجراست، قصد دارد با تکیه بر هنرهای بومی روستاهای محدوده طرح، برای جامعه محلی به ویژه بانوان معیشت مکمل ایجاد کند. بهبود کیفیت زندگی جامعه محلی از طریق اشتغال زایی و کارآفرینی همواره یکی از راه های توسعه پایداراست که از اهداف این برنامه محسوب می شود.
این پروژه بخشی از" پروژه بین المللی ترسیب کربن" است که با حمایت سازمان ملل متحد و سازمان جنگل ها و مراتع توسط موسسه آوای طبیعت پایداراجراشده است. این طرح با شناسایی هنرهای بومی وایجاد کمترین تغییرات، آنها را قابل عرضه به بازار می نماید و با ایجاد معیشت مکمل برای جامعه محلی، ازوابستگی آنها به منابع طبیعی می کاهد. بنابراین علاوه برحفظ و احیای صنایع دستی، بهره برداری ازمنابع طبیعی را کاهش می دهد.

پیشینه و هدف طرح:
به دنبال اجرای پروژه هنر برای حفاظت(ارتقاءمعیشت جامعه محلی با تکیه براکوتوریسم از طریق صنایع دستی)با حمایت بخش کمکهای کوچک تسهیلات محیط زیست جهانی سازمان ملل متحد در جزیره قشم، پروژه های مشابهی به موسسه آوای طبیعت پایدارپیشنهاد شد.از جمله طرح مذکور که با حمایت سازمان ملل متحد و سازمان جنگل ها و مراتع اجرا گردید.این طرح بخشی از پروژه بین‌المللی ترسیب کربن محسوب می‌شود که با هدف احیای منابع طبیعی منطقه‌ی دشت حسین‌آباد با مشارکت گروه‌های توسعه روستایی از سال 2005 در این منطقه در حال اجراست.

پروژه بین المللی ترسیب کربن:
این پروژه به منظور بيابان زدایی، توسعه مدیریت مشارکتی، احياي منابع طبيعي، توسعه پايدار روستايي و افزایش جذب کربن(ترسیب کربن) برای مقابله با گرمایش زمین طراحی شده است و 37 روستای حسین آباد سربیشه را شامل می شود. پروژه افراد را تشویق می کند تا ضمن مديريت بهتر منابع، مسئوليت بيشتري در تأمين معيشت خود داشته باشند.

اکنون محصولات پروژه پس از حدود یک سال تلاش اعضای تیم ومشارکت بانوان روستاهای نازدشت، تاجمیر، حجت آباد، همت آباد و کسراب آماده عرضه به علاقمندان به طبیعت و فرهنگ ایران است.
مکان: نمایشگاه بین المللی تهران،سالن 9، غرفه آوای طبیعت پایدار


منتظردیدارشما هستیم

تصاویر
  • تاریخ آخرین ویرایش 1393/3/21