اخبار

آرشیو خبر ها

معرفی سایت Tourism Clips
موسسه آوای طبیعت پایدار ارائه می کند .
سایت Tourism Clips
www.tourismclips.comپخش کلیپهای آموزشی در زمینه های گردشگری ، اکوتوریسم ، محیط زیست و میراث فرهنگی
این کلیپها بصورت روزانه و با جدول زمانی پخش مشخص در دسترس قرار می گیرند .
برای مشاهده این کلیپها باید حق عضویت ماهیانه پرداخت شود . هر ماه بین بین 18-13 کلیپ upload می گردد . مبلغ ماهیانه 12000 تومان می باشد .

سایت Tourism Clips سایتی است که به عرضه الکترونیک کلیپهای آموزشی در زمینه های گردشگری ، اکوتوریسم ، میراث فرهنگی و معنوی ، محیط زیست و موضوعات مرتبط می پردازد . این کلیپها با هدف آموزش و فرهنگ سازی در حوزه های یاد شده، تولید می شود . این سایت و مجموعه ، قصد دارد تا علاقمندان را بصورت علمی با موضوعات مختلف و پتانسیلهای فراوان در رشته های یاد شده ، چه در مورد ایران و چه سایر کشورها آشنا سازد .
هدف از این مستندها معرفی مناطق و الزاما جاذبه ها به گردشگران جهت بازدید آنها و برگزاری تور بیشتر نیست ، گرچه در بعضی مستندها امکان معرفی مناطق و جاذبه ها هم هست و از آن گریزی نیست ، ولی بیشتر سعی بر معرفی پتانسیلها و ارائه اطلاعات فرهنگی و زیست محیطی است ، تا مخاطبان و مخصوصا گردشگران با مقوله گردشگری بصورت علمی تر آشنا شوند و اطلاعات آنها افزایش یابد .
امروزه Edu-Tourism و E-Tourism هر دو در گردشگری اهمیت دارند و جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده اند .
Edu- Tourism ( Educational Tourism ) یا توریسم آموزشی ازمفاهیم و فعالیتهای بسیار جدیدی است که هدف آن افزایش آگاهی گردشگران و جامعه هدف گردشگری از پتانسیلها و ارزشهای فرهنگی و طبیعی و بومی و سنتی و نهایتا ارزشهای واقعی نهفته در دل پدیده های جغرافیایی و محیطی و نیز آگاهی رسانی در ارتباط با علت و علل پدیده ها و جاذبه هاست و سعی دارد تا به گردشگران بیاموزد، در کنار لذت بردن از گردشگری و سفر، به پدیده ها و علت آنها بیاندیشند و برای آنها ارزشی فراتر از تفریح قائل شوند .
E-Tourism ( Electronical Tourism ) نیز که به گردشگری الکترونیک مشهور است وسیله و روشی است که هدف آن رفع محدودیتهای سفر مستقیم به مناطق با توجه به مجموعه موانعی چون مشکلات مالی و زمانی و فیزیکی و ...... از طریق امکانات دنیای مجازی ( الکترونیک ) و قابلیتهای نرم افزاری مخصوصا با استفاده از شبکه اینترنت و ........ و نیز ارائه مجموعه اطلاعات و آگاهی ها و خدمات و آموزش و ..... با استفاده از این پتانسیلهای کامپیوتری و نرم افزاری است .
سایت Tourism Clips این دو موضوع را با یکدیگر ترکیب کرده و اهداف آموزشی خودرا در قالب کلیپهای یاد شده از طریق دنیای الکترونیک دنبال می نماید .
هدف عالیه این مجموعه تشویق و سوق دادن گردشگران و علاقمندان به سمت گردشگری مسئولانه Responsible Tourism) ) است تا به جای پرداختن به گردشگری به عنوان یک تفریح صرف ، به گردشگری به عنوان یک فعالیت ارزشی که به حفاظت از ارزشهای فرهنگی ، زیستی و بومی جوامع و نیز طبیعت می انجامد ، بنگرند .

این کلیپها بصورت روزانه و با جدول زمانی پخش مشخص در دسترس قرار می گیرند .
برای مشاهده این کلیپها باید حق عضویت ماهیانه پرداخت شود . هر ماه بین بین 18-13 کلیپ upload می گردد . مبلغ ماهیانه 12000 تومان می باشد .

برای بازدید از سایت به آدرس www.tourismclips.com
و برای ثبت نام و خرید به لینک http://www.tourismclips.com/login-signup.php
مراجعه نمایید .

تصاویر
  • تاریخ آخرین ویرایش 1392/11/15