اخبار

آرشیو خبر ها

نمایشگاه دستاورد های اشتغال، کارآفرینی زنان روستایی و عشایری

نمایشگاه دستاورد های اشتغال، کارآفرینی زنان روستایی و عشایری

تولید صنایع دستی بومی با کاربری های متناسب با نیازهای امروز و عرضه آن با هدف کمک به حفظ میراث طبیعی و فرهنگی می تواند راهی برای حفظ و احیای ارزش های گران بهای این سرزمین محسوب شود.
به دنبال پروژه ی هنر برای حفاظت ( ارتقاء معیشت جامعه محلی با تکیه بر اکو توریسم از طریق صنایع دستی در جزیره قشم ) با حمایت بخش کمک های کوچک تسهیلات محیط زیست جهانی سازمان ملل متحد، موسسه آوای طبیعت پایدار با حمایت اداره امور عشایر تهران و گروه همکاری های منطقه ای بانوان خاورمیانه طرح مشابهی را برنامه ریزی و اجرا نمود. هدف طرح کاهش اثرات منفی حضور دام مراتع استان تهران به ویژه دشت لار از طریق ایجاد معیشت مکمل برای بانوان عشایری با تکیه بر مهارت های آن ها در تولید صنایع دستی بومی کاربردی و قابل عرضه به بازار است.
پس از کارگاه های آموزشی متنوع جهت تولید محصولاتی کوچک و قابل عرضه برای انواع سلیقه ها با استفاده از مواد اولیه طبیعی و در دسترس بانوان عشایر، در حال حاضر تیم اجرایی بر ارتقاء کیفیت محصول، بازارسازی و یافتن شیوه های اثرگذار برای تقویت ارتباط میان هنر و حفاظت از طبیعت و فرهنگ عشایر متمرکز است.

نمایشگاه دستاوردهای اشتغال با هدف ایجاد انگیزه، اشتغال زایی و تولید درآمد، ایجاد شور و اشتیاق در بانوان جهت انجام فعالیت های گروهی و خلق هنر های بومی عشایری و نیز حفاظت از منابع طبیعی برگزار شده است. این اولین باراست که بانوان عضو گروه تولید کننده صنایع دستی بومی روستای سلمان آباد ورامین مستقلا در یک نمایشگاه شرکت می کنند.
حضور علاقمندان به هنرو طبیعت ایران در این نمایشگاه و بازدید از غرفه بانوان سلمان آباد قوت قلبی برای ادامه راه آنها خواهد بود.

منتظر دیدار شما هستیم

زمان 15 تا 23 مهر ماه . ساعت 9 صبح تا 8:30 شب

مکان :تهران - کارگر جنوبی - حد فاصل میدان رازی تا میدان قزوین - فرهنگسرای رازی

تصاویر
  • تاریخ آخرین ویرایش 1392/7/17