درباره ما

درباره ما

 موسسه آوای طبیعت پایدار دارای یک شعبه مرکزی است و صرفاً در زمینه آموزش راهنمایان طبیعت گردی (اکوتوریسم) دارای  شعبه دیگری در شهرک اکباتان می باشد. 
موضوع فعالیت این موسسه ارائه کلیه خدمات مشاوره ای ، برنامه ریزی ، نظارت و اجرای فعالیتهای تخصصی و پروژه های مختلف در مورد موضوعات زیست محیطی ، منابع طبیعی ، جغرافیایی و علوم وابسته مانند گردشگری ، اکوتوریسم طراحی محیط ، کارآفرینی ، جوامع محلی ، صنایع دستی و.....و نیز مشاوره طراحی و اجرای دوره های آموزشی در زمینه محیط زیست ، توریسم و اکوتوریسم ، میراث فرهنگی و ..... می باشد.

این موسسه دارای 2 بخش عمده است:

1- فعالیتهای تخصصی ، پروژه ها ، تحقیقات و پژوهش 
2- آموزش

بخش فعالیتهای تخصصی ، پروژه ها ، تحقیقات :

این موسسه با در اختیار داشتن تیم تحقیقاتی در زمینه های محیط زیست، فرهنگ، میراث فرهنگی، توریسم، اکوتوریسم، طراحی محیط، صنایع دستی و کارآفرینی و...... به همراه اساتیدی که در دوره های آموزشی این موسسه به تدریس مشغولند و اکثراً چهره های به نام در رشته تخصصی خود در سطح ملی و بین المللی هستند و نیز با تکیه بر پتانسیل اجرایی نیروهای جوان و فراگیران آموزشی که به عنوان بازوهای اجرایی موسسه عمل می نمایند و با توجه به ترکیب دو نیروی مدیریتی و اجرایی آمادگی انجام پروژه های مختلف علمی، مطالعاتی ، تحقیقاتی ، اجرایی و نظارتی در زمینه های یاد شده را داراست.

بعضی از فعالیتهای تخصصی به شرح زیر می باشد:

- انجام پروژه های مطالعاتی و تحقیقاتی 
- انجام پروژه های اجرایی
- انجام پروژه های طراحی و برنامه ریزی
- برگزاری برنامه های اجرایی گردشگری و اکوتوریسم برای آموزش و فرهنگ سازی
- انجام فعالیتهای تخصصی فرهنگسازی در زمینه های محیط زیست و اکوتوریسم
- برگزاری سمینارهای تخصصی
- تدوین و چاپ کتاب ، بروشور و سایر تولیدات فرهنگی
- برگزاری نمایشگاههای تخصصی 
- و .......

بخش آموزش:

این موسسه مجری دوره های آموزشی راهنمایان طبیعت گردی ( اکوتوریسم )، راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی ، راهنمایان محلی و نیز کارگاهها و دوره های آموزشی مختلف در تهران و شهرستانها می باشد و دارای مجوز رسمی از دفتر برنامه ریزی آموزشی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری است.
دوره های آموزشی این موسسه برای گروههای مختلف صنفی و سنی و با اهداف مختلف نیز طراحی و اجرا می گردد از جمله دوره های آموزشی برای اقشار مختلف مردم ( فرهنگ سازی عمومی ) ، کارگاههای آموزشی توریسم روستایی و عشایری و نیز دوره های آموزشی محیط زیست و اکوتوریسم و .... برای کودکان و نوجوانان و ..... و دوره های آموزشی ویژه جوامع محلی و ..... در این موسسه جمعی از اساتید به نام و شناخته شده در رشته های تخصصی مختلف که بسیاری از آنها اساتید مجرب دانشگاهی می باشند به تدریس در دوره های آموزشی می پردازند.

اعضاء اصلی و سهامداران موسسه آوای طبیعت پایدار عبارتند از :

نیما آذری : مدیر عامل - کارشناس ارشد معماری و طراحی منظر- مدرس اکوتوریسم

افسانه احسانی : رئیس هیئت مدیره و مدیر آموزش - کارشناس زیست شناسی و کارشناس ارشد جغرافیا و توریسم - مدرس اکوتوریسم

اعضای موسسه از سال 1380 در حوزه های اکوتوریسم و محیط زیست فعالیت تخصصی و حرفه ای داشته اند و از سال 1384 موسسه آوای طبیعت پایدار را تاسیس نموده اند.
موسسه آوای طبیعت پایدار دارای یک شعبه مرکزی است و صرفاً در زمینه آموزش راهنمایان طبیعت گردی (اکوتوریسم) دارای شعبه دیگری در شهرک اکباتان می باشد.